אישור ועד - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
 • רועי

  נשלח ע"ירועי 22:59, 29 במאי 2012

  שלום מכובדי, לפני 10 שנים אושר לי משק בישוב כמשק מייסד קיבלתי אישור מהועד בזמנו להקמת מחסן אריזה בשטח של כ 4 דונם(שטח ב') מחמת התקציב לא הכשרתי את הקרקע, היום לאחר 10 שנים התחלתי להכשיר את הקרקע וזכיתי להתנגדות מצד הועד החדש בנוסף הועד הוציא מסמך כי הוא מבטל כל אישור בגין קרקעות שניתנו בעבר. ( בטענה לחריגת קרקעות) האם הועד יכול לעשות זאת? והאם יש חוק התיישנות על מסמכים מסוג זה ?

  השב
 • 22:00, 31 במאי 2012

  רועי שלום,
  על מנת לענות על שאלתך עליי לעיין בכל המסמכים הרלוונטיים. משאלתך עולה כי ההחלטה על ביטול האישור לבנייה בחלקה ב' ניתנה לאחרונה ולכן השאלה אינה האם חלה התיישנות, אלא מהם נימוקי האגודה ואם ההחלטה של האגודה ניתנה כדין ובהתאם לתקנון, עקרון השיוויון בין חברי האגודה, תום הלב וכו'.

  תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.