ערעור על שומת מינהל מקרקעי ישראל - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
 • מאיה

  נשלח ע"ימאיה 14:55, 30 במאי 2012

  שלום, קיבלנו שומה לתשלום על הרחבת הבית במושב, שהיא לדעתנו מופרזת. יש אפשרות לערער אבל לא יודעת אם כדאי להיכנס לזה : א. כי המינהל עצמו הוא זה שמחליט בקשר לערעור וסביר להניח שהוא דוחה את כל הערעורים ב. בסופו של דבר זה יכול לצאת אפילו סכום גבוה יותר. האם אני צודקת?

  השב
 • 22:02, 31 במאי 2012

  מאיה שלום,
  בהתאם להחלטה מס' 1181 של מינהל מקרקעי ישראל, בקשה לעיון חוזר בשומה אינה נידונה בפני מנהל מקרקעי ישראל אלא בפני מנהל הלשכה המחוזית באגף שומת המקרקעין במשרד המשפטים שבתחומה מצויים המקרקעין, או בפני שמאי עובד אגף שומת מקרקעין באותה לשכה מחוזית שימונה מטעמו ובלבד שזה האחרון לא היה מעורב בהכנת השומה.אם היה מנהל הלשכה מעורב בהכנת השומה, תדון הבקשה בפני מנהל לשכה אחר שימונה על ידי השמאי הממשלתי הראשי או סגנו. על החלטה בבקשה לעיון חוזר ניתן הגיש השגה אל ועדת ההשגות. אכן, בהתאם להחלטה 1181 רשאי הדן בבקשה לעיון חוזר להגדיל את השומה. כמו כן, הנני מפנה אותך גם לנוהל "הליך השגה על שומות מקרקעין" שפורסם על ידי המינהל מיום 11.11.10.

  תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.