תוקף החלטת האסיפה - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
 • שרית

  נשלח ע"ישרית 15:38, 4 ביוני 2012

  לפני ארבע שנים הוחלט למכור דירות/מגרשים לחלק מבני המושב באופן מוזל.לא בוצעו עיסקאות למרות שבנים נרשמו. המושב עבד על אישור תב"ע וכל הפיתוח.היום שמאות עדכנית יקרה את מחיר העיסקה.למרות בהחלטת האסיפה לא נרשם שהמחיר יהיה צמוד מדד וכו'. האם נכון לייקר את מחירי הדירות/מגרשים למרות ההחלטה?

  השב
 • 14:06, 7 ביוני 2012

  שרית שלום,
  ככלל, האגודה הינה סוברנית ורשאית לשנות את החלטותיה, ובתנאי שהדבר לא יפגע בעקרון ההסתמכות של החברים. לפיכך, השאלה היא האם החברים אכן הסתמכו על החלטת האגודה והאם היו רשאים לעשות כן. תשובה לשאלה זו תילמד, בין השאר, מנוסח ההחלטה, מהנסיבות שהובילו למתן ההחלטה, מאירועים שקרו לאחר ההחלטה, מהחלטות נוספות, ועוד.הנך מוזמנת לפנות למשרדנו בנושא.

  תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.