חדר מוגן - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
 • אלה

  נשלח ע"יאלה 12:48, 3 ביולי 2012

  מחייבים אותנו לבנות חדר מוגן צמוד לבית. למעשה אנחנו מחוייבים לבנות שני חדרים כאלה בחצר. העלות של זה היא בשמיים. יש איזו דרך לקבל עזרה כלכלית מהמדינה מכיוון שאנחנו נתבקשנו, לא התנדבנו לזה?

  השב
 • 09:07, 5 ביולי 2012

  אלה שלום,
  בשאלה חסרים פרטים. מכל מקום אני מציעה כי תבררי את הנושא מול המועצה. לעניין היישובים בעוטף עזה הציעה המדינה 2 מסלולים למיגון הבית: המסלול הציבורי, במסגרתו מבוצעת הבנייה על ידי המדינה, והמסלול הפרטי, בו בעל הדירה בונה את הבית בהשתתפות כספית של המדינה באמצעות מענק מיוחד למטרה זו.

  תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.