קבלת זכות לגור בדירה של הסבא שנפטר - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
  • גל

    נשלח ע"יגל 16:46, 30 ביולי 2012

    איילת שלום תודה רבה על התשובה שנתת לי לגבי השאלה שאלה נוספת ברשותך, הקיבוץ מתנהג כאילו כן יש שיוך פנימי וכבר הסכים להכניס אליו אנשים " מבחוץ" לתוך הדירות שאמורות להיות משוייכות למשפחה שלהם בעתיד, האם זהו תקדים ואני יכול לתבוע את הקיבוץ בגין זה? בעצם המצב הוא שכרגע על הנייר אין שיוך פנימי אבל בפועל השיוך מתקיים והקיבוץ עושה כרצונו לאחד כן נותן זכות להתגורר בדירה ולאחר לא.

    השב
  • 15:09, 2 באוגוסט 2012


    גל שלום,
    על מנת לענות על שאלתך עלי לעיין בתקנון האגודה הרלוונטי. מבלי לגרוע מכך, ברי כי על האגודה לנהוג כלפי חבריה בשיווין ולא להפלות בין חבר אחד לאחר. בעניין זה אף קובע סעיף 3 לתקנות האגודות השיתופיות (שיוך דירות בקיבוץ מתחדש) תשס"ו-2005 כי "שיוך דירות בקיבוץ יתבצע על פי קריטריונים שוויוניים, תוך התחשבות בוותק החבר, והכל כפי שייקבע בתקנון".

    תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.