דמי הבראה ושינוי סטטוס מ"שכיר" ל"חבר" - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
  • דוד

נשלח ע"ידוד 17:50, 12 באוגוסט 2012

שלום, שמי דוד, החל מחודש ספטמבר 2011- חבר מושב שיתופי (אגודה שיתופית). משנת 2009 ועד ספט' 2011- עבדתי בכולבו של הישוב כעובד שכיר. (לא הייתי חבר האגודה). שאלתי היא בעניין דמי ההבראה: האם דמי ההבראה מחושבים ע"פ הוותק בעבודה (ללא קשר לסטטוס- "שכיר" או "חבר אגודה") או שהוותק מתחיל להספר רק מעת היותי חבר האגודה בלבד? במילים אחרות- האם ע"פ חוק יכולה האגודה להמנע מלשלם לי את דמי ההבראה ע"פ וותק של 4 שנים, ולשלם לי רק עבור שנה? תודה, דוד.

השב
  • 10:00, 16 באוגוסט 2012

דוד שלום,
    כל עובד זכאי לקבל דמי הבראה ממעבידו לפי וותק. אתה זכאי לדמי הבראה בגין כל שנות עבודתך.

תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.