הפרת הסכמים בקיבוץ - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
 • אורן

  נשלח ע"יאורן 10:24, 23 באוגוסט 2012

  לאחרונה התקבלנו לקיבוץ מופרט עם שיוך דירות. קדמו לכך 4 שנים של הפרות הסכמים ותקנונים מצד הקיבוץ אך בחרנו לא לעשות דבר כדי שלא יפגעו סיכויינו להתקבל. כיום, לאחר שהתקבלנו, מפר הקיבוץ שוב את ההסכמים בצורה ברורה ובוטהשפוגעת בזכויות שלנו ובכוונתנו לגשת לערכאות. שאלתנו היא האם בתביעה כזאת ניתן לתבוע גם על הפרת ההסכמים הקודמים? אם בית המשפט יקבל את טענתנו שההסכם הנוכחי הופר האם ניתן ללכת אחורה ולטעון שהפגיעה בנו היתה לא רק הפרת ההסכם האחרון אלא גם אלו שלפניו? תודה

  השב
 • 09:02, 27 באוגוסט 2012

  אורן שלום,
  על מנת לענות בשאלתך עלי לעיין בכל התקנונים וההסכמים אותם לטענתך הפר הקיבוץ. יחד עם זאת, ככלל, הפרת ההסכמים הנוכחית אינה "מבטלת" את עילת התביעה בגין הפרת ההסכמים הקודמים. אולם, יכול ותעלה נגדכם הטענה כי העובדה שהשלמתם עם ההפרות הקודמות מלמדת כי ההסכמים הקודמים שונו על ידי הצדדים בהתנהגות, ולמעשה הקיבוץ לא הפר הסכמים אלו. כמו כן, כל עילת תביעה כפופה לטענת להתיישנות כמובן.הנך מוזמן לפנות למשרדנו לקבלת ייעוץ פרטני ובחינת הנושא.
  בברכה,
  איילת רייך-מיכאלי, עו"ד

  תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.