ראיות חסויות - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
 • שי

  נשלח ע"ישי 08:35, 10 באוקטובר 2012

  שלום. אני נמצא במאבק משפטי מול מושב בו גרתי שנים רבות. ברשותי ראיות ועדויות המבוססות על עדויות חברי המושב ובניהם שאמורים להתקבל למושב בעתיד. אני חושש שכאשר העדויות יועברו לנתבעים שהם מנהלי המושב הם עלולים לנקום באלו שמצדדים בי ואומרים אמת. 1. האם ניתן לבקש מבית המשפט חיסיון על מספר ראיות מצומצם מהטענה שהנתבעים עלולים לנצל כוחם ולגרום נזק למעידים? 2. האם על כל הראיות להיות מוצגות בתחילת המשפט? תודה

  השב
 • 22:53, 11 באוקטובר 2012

  שי שלום,  תצהירים מטעם עדים אינם מוגשים לבית המשפט עם תחילת ההליך המשפטי (שנפתח בגשת כתבי טענות) אלא רק בשלב הגשת הראיות במשפט. עדים המוסרים את תצהיריהם נדרשים להופיע בפני בית המשפט ולהיחקר בחקירה נגדית על התצהיר שהגישו. יצוין כי סעיף 249 לחוק העונשין תשל"ז-1977 קובע כי המטריד אדם בנוגע להודעה שמסר האדם, או עומד למסור, בחקירה על פי דין, או בנוגע לעדות שמסר האדם, או עומד למסור, בהליך שיפוטי, דינו - מאסר שלוש שנים.

  בברכה,
  איילת רייך, עו"ד

  תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.