העברת זכויות על ידי צוואה - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
 • gimi

  נשלח ע"יgimi 22:02, 19 בינואר 2013

  אבי שהוא בעל הזכויות במשק (אימי לא רשומה כבעלת זכויות) מעוניין להעביר לי בצוואה את זכויותיו במשק, מה קורה עד 120 כאשר האב הולך לעולמו, האם אני יורש את כל המשק או מחציתו על פי הצוואה כאשר האם בחיים? מה קורה עד 120 כאשר האם הולכת לעולמה לאחר האב, האם אני יורש מלא של המשק על פי הצוואה ואין לאחיי זכויות?

  השב
 • 21:55, 23 בינואר 2013

  דשלום,
  ככלל, בהתאם לחזקת השיתוף הנכסים שייכים לשני בני הזוג באופן שווה ללא קשר לשאלה על מי רשום הנכס. לפיכך, אמך, באמצעות האפוטרופוס, תוכל לטעון נגד העברת הזכויות. יחד עם זאתהנני להדגיש כי יש לבדוק כל מקרה לגופו.
  בברכה,
  איילת רייך-מיכאלי, עו"ד

  תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.