האם בניית בית שלישי במשק כבר אושרה ויצאה לפועל? - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
 • אושרי

  נשלח ע"יאושרי 17:37, 11 ביולי 2013

  לאמי יש משק במושב, במשק יש כרגע שני בתים אחד של אמי 120מ"ר ואחד של אחותי 130 מ"ר, רציתי לדעת אם אני יכול לבנות בית בנפרד (בית שלישי) או שאני חייב לבנות אותו צמוד לבית אמי כאילו היה חלק מביתה הקיים? המון תודה

  השב
 • 23:59, 11 ביולי 2013

  אושרי שלום,
  החלטה מס' 1155 של מועצת מקרקעי ישראל קובעת כי ניתן לפצל מגרש/ים לבניית יחידת/ות דיור מחלקת המגורים עם זכויות בניה למגורים מתוך היקף הבניה הבסיסי למגורים ולחתום על חוזה חכירה למגרש המפוצל עם מלוא זכויות הבניה למגורים (הקיימות והעתידות) ביחס לאותה/ן יחידת/ות הדיור. פעולה זו תתאפשר בכפוף לכל התנאים הפורטים בהחלטה זו.
  בברכה,

  איילת רייך-מיכאלי, עו"ד

  תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.