• יניב

  נשלח ע"ייניב 16:23, 12 ביולי 2013

  שלום רציתי לשאול האים כדאי להגיש עירעור על פסק דין בטביעות קטנות? תודה

  השב
 • 00:12, 18 ביולי 2013

  יניב שלום,

  בהתאם לסע' 16 לתקנות שיפוט בתביעות קטנות (סדרי דין), תשל"ז-1976 על פסק דין של בית משפט לתביעות קטנות ניתן להגיש בקשת רשות ערעור, ולא ערעור. המועד להגשת הבקשה הוא 15 ימים מיום מתן פסק הדין או ההחלטה. באשר לשאלתך האם כדאי להגיש בקשת רשות ערעור, הרי שהדבר צריך להיבחן לגופו ועל כן לא אוכל לענות על כך במסגרת הפורום. עם זאת אציין כי הרשות לערער על פסק דין של בית משפט לתביעות קטנות לא ניתנת כדבר שבשגרה אלא רק במקרים בהם מדובר בטעות משפטית או או עובדתית גלויה.

  בברכה,
  איילת רייך-מיכאלי, עו"ד

  תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.