פנסיה מהקיבוץ עבור עוזבים - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
 • ס. כהן

  נשלח ע"יס. כהן 18:36, 23 בנובמבר 2013

  עזבנו קיבוץ אחרי 25 שנות חברות, לפני כ-12 שנה. ביקשנו בזמנו שאת הפנסיה הקטנה אשר מגיעה לנו מהקיבוץ בבוא העת תהיה מופקדת בקרן ע"י הקיבוץ כדי להבטיח שבבוא הזמן לא יקרה שהקיבוץ לאיכול לשלם לנו את הקיצבה. האם אפשר להכריח את הקיבוץ לבצע זאת כפי שכל הפנסיות מופקדות בקרנות מסודרים? נודה לכם על תשובה בנושא.

  השב
 • 23:27, 26 בדצמבר 2013

  שלום רב, ראשית מומלץ לפנות קבלת ייעוץ פרטני. באופן כללי ב"כללים בדבר זכויות חבר יוצא או מוצא מהקיבוץ" המופיעים בתוספת הראשונה לתקנות האגודות השיתופיות (חברות) תשל"ג-1973 לא נקבע כי חובה על הקיבוץ להפקיד את הכספים בקרנות. יצוין כי בכללים נקבע כי בעת העזיבה, ייתן הקיבוץ לעוזב התחייבות בכתב, לתשלום הקצבה, בנוסח שבנספח ב' לכללים.

  בברכה,
  איילת רייך- משרד עורכי דין וגישור

  תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.