מגרש בהרחבה - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
 • אלייה

  נשלח ע"יאלייה 13:31, 1 במרץ 2014

  בשנת 2001 אבא של בעלי רשם אותי בתור מומלץ שלו לקבלת מגרש בהרחבה של בנים ממשיכים האם הרישום על המגרש ממנה אות בעלי לבן ממשיך בנחלה במידה ואנחנו מוכרים את הבית שבנינו על המגרש יכול לפגוע במינוי של הבן הממשיך ומה ההבדל בן בנית בית של בן ממשיך בנחלה ואו בהרחבה של בנים ממשיכים

  השב
 • מנהל הפורום:עורך דין רגב אלקיים

  עו"ד רגב אלקיים,מנהל הפורום

  11:12, 14 ביולי 2014

  אלייה שלום

  בעיקרון, לא ניתן להתמנות כבן ממשיך וגם לרכוש/לקבל מגרש בהרחבה.

  בן ממשיך "יורש" את המשק לאחר פטירת שני ההורים והוא בונה את ביתו בתחומי הנחלה.

  בכל מקרה, מינוי בן ממשיך כרוך בפרוצדורה לרבות הגשת בקשה לאגודה, קבלת אישור האגודה, קבלת אישור הסוכנות היהודית ואישור רשות מקרקעי ישראל.

  לפי התיאור שלך לא מוניתם כבן ממשיך.

  ככל ובכוונת האב למנות אתכם כבן ממשיך, נא פנו לעו"ד הבקיא בתחום המושבים ע"מ שילווה אתכם בהליך ויסביר לכם את השלכות המינוי.


  בברכה,

  רגב אלקיים, עו"ד

  תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.