צירוף שתי נחלות - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
 • מירי

  נשלח ע"ימירי 17:28, 24 ביולי 2014

  שלום לך,לאחר הונאה רבת שנים של אימי[לאחר מות אבי] ע"י אחי,שעשה שותפות של שני המשקים שלו ושל אימי,ועשה על גבה עושר ולא במשפט,גרף את כל ההכנסות לכיסו[אפילו בדוחות מס ההכנסה שהובאו לידיעתנו לא מכבר ,רשום שהחלק שלו 99% וחלקה של אימי 1%]אימי סבלה מהתעללות כלכלית כל חייה,ולא הצליחה להוציאו מחייה.רציתי לדעת האם שיתוף שני משקים הוא חוקי?מבחינת מינהל מקרקעי ישראל ,והאגודה?אגב את כל חתימותיה בכל מקום הוא זייף.

  השב
 • מנהל הפורום:עורך דין רגב אלקיים

  עו"ד רגב אלקיים,מנהל הפורום

  13:02, 27 ביולי 2014

  מירי שלום

  מדברייך אני מניח שהשותפות היתה שותפות בעסק חקלאי ולא במקרקעין עצמם.

  בעיקרון, ניתן לחברי אגודות שיתופיות באותו מושב לערוך הסכמי גידול/חקלאיים.

  צריך לראות את הסכם ההתקשרות הראשוני בין אימך ובן אחיך.

  הנני מציע לך להיפגש (את ואימך) עם עו"ד הבקיא בדיני מושבים על מנת שיעבור על המסמכים ועל הטענות שהעלית ויציג בפנייך את המנצב המשפטי והאפשרויות העומדות בפני אימך.


  בברכה,

  רגב אלקיים, עו"ד

  תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.