הפקעת קרקע במושב וצו ירושה - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
 • שרון

  נשלח ע"ישרון 07:55, 3 בנובמבר 2014

  עו"ד אלקיים שלום, רציתי להתייעץ במושב לשני נושאים: האחד הפקעת קרקע של אבי במושב והשני צו הירושה שיש להכין. לאחרונה נודע לבני המשפחה שלאבי הייתה קרקע גדולה בהרבה שהופקעה ע"י המושב לפני הרבה שנים (כמעט שלושים שנה), האם ניתן לעשות עם זה משהו היום? חלק מהקרקע שהופקעה אינה בשימוש וחלקה האחר נמצא אצל בן מושב אחר (לא ידוע אם הקרקע נמכרה לו או שהוא השתלט עליה). לעניין השני, לאבא שלי יש דונם שלוש מאות, אחר הילדים קיבל חצי דונם בבן ממשיך לבנייה, וכעת אנחנו מתלבטים איך ניתן לחלק את השטח של אבי בצורה השוויונית ביותר (אנחנו שלושה אחים).

  השב
 • מנהל הפורום:עורך דין רגב אלקיים

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  10:20, 3 בנובמבר 2014

  שרון שלום

  לעניין ההפקעה - צריך לבדוק מי הפקיע ולאיזו מטרה (בדיקה במסמכים).
  לידיעה, לפני כשנתיים בית המשפט העליון התיר להגיש תביעה כנגד הפקעות ישנות למשך 3 שנים (שמסתיימים בערך עוד שנה). יש להזדרז בעניין ולבדוק את זכויותיך.

  לעניין הירושה, רצוי לערוך הסכם עם האחים וההורים לעניין הורשת זכויות ההורים.

  הנני מציע כי תקבע פגישה עימי בהקדם בשני העניינים כאשר כל המסמכים יהיו בידיך.

  בברכה

  רגב אלקיים, עו"ד

  תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.