החלטת מנהל 1315 - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
 • אופיר

  נשלח ע"יאופיר 16:35, 20 בדצמבר 2014

  ברצוני לעבור להתגורר בישוב באגודה שיתופית ועל פי הפרסום ובירור שערכתי, עולה שהחלטה 1315 של המנהל תקפה לגבי ישוב זה: 5.5 הוראות כלליות ( החלטת מנהל 1315) 5.5.1 מגרשי בניה למגורים יוקצו בפטור ממכרז על פי החלטה זו רק ליחידים אשר אינם בעלי זכות בנחלה, במשק עזר או במגרש מגורים כלשהו אשר הזכויות בו נמסרו לראשונה למומלץ ו/או בן/בת זוגו, בתמורה או ללא תמורה. בבעלותי מגרש לבניית בית מגורים בישוב אחר שאינו אגודה שיתופית. את המגרש הזה רכשתי לפני כשלוש שנים במכרז של רמ"י, בתשלום מלא. שאלתי היא האם סעיף 5.5.1 חל לגבי והאם אוכל לרכוש המגרש באגודה השיתופית ? במידה והתשובה שלילית מה ביכולתי לעשות ? תודה, אופיר

  השב
 • מנהל הפורום:עורך דין רגב אלקיים

  עו"ד רגב אלקיים,מנהל הפורום

  11:33, 21 בדצמבר 2014

  אופיר שלום

  ראוי לציין, כי הוראה דומה קיימת ברמ"י ברכישה של זכויות באגודה חקלאית גם ללא קשר לרכישה באמצעות מכרז.

  עליך לעניין בתקנונים ובחוזי הרכישה הן במגרש שהנך חוכר זה מכבר והן במגרש שברצונך לרכוש.

  הנך רשאי לפנות לרמ"י בפניה דומה תוך ציון 2 הישובים ותוך ציון זכויותיך במגרשים.

  קיימים דרכים להתגבר על "המניעות" ברכישה (ככל וישנה), ועליך לפנות לעו"ד שימליץ לך כיצד לפעול תוך שכל המסמכים הרלוונטיים בפניו


  בברכה,

  רגב אלקיים, עו"ד

  תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.