בית שני בנחלה - פורום מושבים וקיבוצים

שאלה חדשה
 • א

  נשלח ע"יא 21:50, 24 ביוני 2015

  אני ואחי בשלבי רכישת משק חקלאי במשק בית בודד אנחנו רוצים לבנות בית שני עבורו אני הולך להיות מוגדר בעל המשק האם מותר לבנות בית נוסף מבלי שיש לי "בן ממשיך" , בעצם בית שני עבור אחי?

  השב
 • מנהל הפורום:עורך דין רגב אלקיים

  עו"ד רגב אלקיים,מנהל הפורום

  10:21, 1 ביולי 2015

  א. שלום

  עלייך לפנות לוועדה המקומית/אזורית לתכנון ובניה ולברר האם יש תב"ע במקום? והאם קיימת אפשרות לבניית בית שני במשק.

  ככלל, ע"פ הנוהל הישן, בניית בית שני במשק חקלאי מתאפשר לבן ממשיך/בן נוסף (רצף בין דורי).

  בשנים האחרונות החליטה ראשות מקרקעי ישראל (החלטה 1355) כי בעל זכויות בנחלה (בר רשות) יכול להיות חוכר, בהתאם לתנאים בהחלטה, ועוד נקבע בהחלטה, כי תבוטל הדרישה לרצף בין דורי, ותותר בניית יחידה נוספת לקרוב משפחתו של בעל הזכויות.

  יצוין, כי טרם נקבעו הוראות ביצוע ע"י רשות מקרקעי ישראל, ועל כן טרם ניתן להירשם כחוכר של הנחלה.

  בברכה,

  רגב אלקיים, עו"ד

  תגובה

מטרת הפורום הינה לתת לכם, הגולשים, מידע כללי ומענה ראשוני לפניותיכם בכל תחום הקשור למגזר החקלאי, דיני אגודות שיתופיות, מושבים וקיבוצים.
הפורום יתמקד בנושאים הבאים: מכירת/רכישת נחלות, ירושת המשק החקלאי, בן ממשיך, קליטה ובניה בקיבוצים, במושבים ובישובים קהילתיים, הרחבות בישובים, עסקים במגזר החקלאי, מתקנים סולאריים, שיוך דירות בקיבוצים, פנסיה בקיבוצים, גירושין בין חברי אגודה שיתופית וכיו"ב.
הנכם מוזמנים להציג את פנייתכם בכל עניין בתחום הנ"ל ואשמח לתת מענה מהיר ומדויק ככל שניתן.
יובהר כי המידע הניתן במסגרת הפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, ובכל מקרה, יש לפנות לייעוץ משפטי פרטני. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.