שיפוץ בית משותף - חלוקת הוצאות - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • קובי

  נשלח ע"יקובי 19:33, 27 בנובמבר 2011

  שלומות.גם הבנין שלנו לפני שיפוץ ואנו רק 4 דיירים. כאשר 2 הדירות למעלה הם דירות גג. במיקרה כזה לפי איזה תחשיב מחשיבים את הגג?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

  עו"ד יגאל מירון,מנהל הפורום

  10:53, 27 ביולי 2014

  ההירארכיה היא כדלהלן: אם העניין מוסדר בתקנון המוסכם של הבית המשותף - הוראותיו גוברות והן הקובעות.
  אם אין תקנון מוסכם או שהדבר אינו מוסדר בו, חלות הוראות חוק המקרקעין שקובעות:
  בעל דירה חייב להשתתף בהוצאות הדרושות ... לניהולו של הרכוש המשותף ... לפי יחס שטח רצפת דירתו אל שטח הרצפה של כל הדירות שבבית המשותף,
  שטח הדירה הוא כרשום בנסח הרישום.
  יגאל מירון, עו"ד

  תגובה
 • 09:56, 18 במאי 2016

  היי,

  בהמשך לתשובתך, כיצד נקבע יחס שטח רצפת דירתו אל שטח הרצפה של כל הדירות? (במידה ולא מוסדר בתקנון)

  בנסח הטאבו יש:

  שטח דירה
  חלק יחסי ברכוש המשותף
  והצמדות - הכוללות מרפסות לדירות הגג (חלקן סגורות ומהוות שטח הדירה) וחניות.

  תודה רבה

  תגובה
 • 22:56, 5 ביולי 2016

  שלום,
  האם גם ה"רווחים" משיפוץ והגדלת בנין בסגנון תמא 38 מתחלקים בצורה דומה? בבנין המדובר ישנן הצמדות של שטחי החצר והגג, וחשבנו ששטח ההצמדה מתווסף לשטח הדירה ומגדיל את רווח הבעלים...
  בתודה.

  תגובה
 • 22:50, 29 בספטמבר 2016

  השכן שגר מעלי זימן אסיפת דיירים בביתו לתיקון נזק בגג לטענתו.בחורף נכנסים מי גשמים לדירתו .והגג שבור.אני בעלת הדירה מתחתיו לא נוכחתי באסיפה מאחר ואנחנו שנים שאיננו מדברים מסוכסכים בגלל רעש שהם עושים לנו. השכן החתים את הדיירים שהיו 4 משפחות שאין הוא מבקש מהם כסף לתיקון הגג ושהם יתקנו לא ידרשו ממנו.קבלנו מכתב מעורך דין שלא נכחנו והשכן חייב לתקן את גג האסבסט כי הוא מסוכן .לא קיבלנו הצעת מחיר מפורטת ממנו .כתבנו מכתב תשובה לעורכת דינו ולא קיבלנו תשובה חוייבנו להשתתף בהוצאות תיקון הגג 17 אלף שח + מעמ.ביום רביעי יתחילו בעבודות היום הקבלן היה ונודע לנו ממנו ולא מבעל הדירה .מדוע שאר הדיירים לא צריכים לשלם עבור התיקון ?כל הבניין מופיע כגוש אחד בטאבו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.