מס רכישה כאשר יש ברשותי חלק מדירה בלבד - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • ניר

  נשלח ע"יניר 18:12, 2 במרץ 2012

  שלום רב, ברשותי 10% מדירה וכעת אני מעוניין לרכוש דירה נוספת. האם אצטרך לשלם מס רכישה מלא? חלקי? או שאקבל פטור ושלם כאדם שזו דירה רשאונה עבורו? תודה מראש ניר

  השב
 • 11:26, 5 במרץ 2012

  שלום רב

  "דירה יחידה" לצורכי מס רכישה מוגדרת כדירת מגורים שהיא דירתו היחידה של הרוכש בישראל ובאזור. לענין הגדרה זו יראו דירת מגורים כדירה יחידה גם אם יש לרוכש, נוסף עליה, דירת מגורים שהושכרה למגורים בשכירות מוגנת לפני יום כ"ב בטבת התשנ"ז (1 בינואר 1997), או דירת מגורים שחלקו של הרוכש בה הוא פחות מ-25%.

  מקווה שהיה לך בכך לעזר.

  תגובה
 • 09:39, 22 במרץ 2012

  שלום רבף ברשותי ארבעה חלקים של 22% בארבע דירות שקיבלתי במתנה מאבי. כאשר קניתי דירה עם בעלי- מס מקרקעין חייב אותי במס כאילו זו דירה שניה. האם זה נכון?

  תודה מראש יעל

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.