רכישות עבור דירה שכורה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • רונית

  נשלח ע"ירונית 22:15, 3 במרץ 2012

  שלום רב, אנחנו גרים בדירה בשכירות ובה יש תנור השייך לבעלי הבית והוא רשום בחוזה כחלק מהתכולה. אני לא מרוצה ממנו -הוא ישן, לדעתי כל עבודה שתבוצע עליו לא יעשה את העבודה וגם לא נראה לי שבעלת הבית רוצה להשקיע בו כ"כ. אני רוצה לקנות תנור חדש שמכספי ושיהיה שלי. השאלה היא אם היא חייבת להסכים להוציא מפה את התנור שלה-לא נראה לי שיש לה איפה לשים אותו ואני בטוחה שהיא רוצה שישאר לה...מה הדין? תודה מראש

  השב
 • 11:31, 5 במרץ 2012

  שלום רב.

  השאלה שלך היא שאלה של הסכמה בין הצדדים. ממה שעולה משאלתך המשכירה השכירה לך את המושכר כפי שהוא כולל התנור ומצפה וככל הנראה גם התחייבת להשיב בתום תקופת השכירות את המושכר על תכולתו. במצב זה כל שינוי מחייב הסכמה ביניכם. לא כך כאשר התנור אינו תקין ובחוזה קמה החבות על המשכירה לספק תנור תקין. במקרה זה האחריות לתיקון/החלפה היא על המשכירה. אולם לשם כך יש לבחון את הוראות ההסכם.

  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.