חלוקת רכוש מקרקעין - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • אמנון

נשלח ע"יאמנון 11:41, 5 במרץ 2012

שלום, לפני 30 שנה בניתי בית מעל בית הורי (קרקע פרטית). כך שקומה ראשונה- בית הורי, וקומה מעליה- ביתי. לפני הביצוע, סוכם עם אחי (אנו 2 אחים) שבעת ירושה- הוא יהיה זכאי לחצי מערך הקומה הראשונה. מאז מותם של הורי הקומה הראשונה מושכרת, ואני ואחי מתחלקים בשכ"ד. לאחרונה אני מעוניין להרוס את כלל המבנה ולשקול פניה לקבלן לבניית בית משותף וכתמורה לקבל דירות בבניין שייבנה. ויש סכסוך ביני לבין אחי על חלוקת הדירות שנקבל. אחי טוען שמאחר ואנו הורסים כליל את המבנה הקיים, עלינו להתחלק חצי חצי בדירות- כ"א יקבל דירה וחצי. אני טוען שלא ניתן למחוק את העובדה שאני גרתי בקומה העליונה במשך רוב חיי, ולכן אני אמור לקבל 2 דירות והוא אחת או בכל מקרה- יותר מאשר הוא אמור לקבל. אשמח לחוות דעתכם במקרה הנ"ל,

השב
  • 17:53, 7 במרץ 2012

אמנון שלום רב

כעקרון מה שקובע היא הצוואה ובהעדר צוואה הירושה על פי דין.

בהצלחה

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.