פטור ממס שבח - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
  • רוני

    נשלח ע"ירוני 19:29, 7 במרץ 2012

    אם קיבלתי דירה במתנה מהוריי ואני מחזירה להם אותה במתנה - האם הוריי צריכים להמתין 4 שנים כדי למכור את הדירה בפטור או שיכולים למכור מיד?

    השב
  • 17:32, 11 במרץ 2012

    שלום רב. במקרה המתואר, ככל שהמדובר במתנה נוספת ולא בביטול המתנה הקודמת, ייתכן מאוד שרשויות המס את תקופות הצינון הקבועות בסעיף 49 ו' לחוק מיסוי מקרקעין לעניין ניצול הפטורים לפי פרק חמישי 1 לחוק מיסוי מקרקעין על העברה זו.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.