פיצוי על איחור במסירת דירה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אשר

  נשלח ע"יאשר 17:36, 14 במרץ 2012

  שלום רכשנו דירה מקבלן. הקבלן איחר בשנה שלמה במסירת הדירה. הקבלן שילם לנו פיצויים על חודשי האיחור מלבד על 3 החודשים הראשונים כפי שמופיע בחוזה. ממה שהבנתי ישנם הרבה פסיקות של בתי משפט שבמקרה הנ"ל מחייבות את הקבלן בתשלום גם על 3 החודשים הראשונים של האיחור. האם לדעתך כדאי לתבוע את הקבלן בנושא זה ? האם כדאי להגיש את התביעה בבית דין לתביעות קטנות ? והיה ובית המשפט יחייב את הקבלן לשלם על 3 החודשים הראשונים ,מכיוון שהקבלן נמצא בתהליך כינוס נכסים לאחר פשיטת רגל ,האם אני אקבל את הכסף מיידית או שכמו כל נושה אצטרך לחכות עד שישלם את החובות לנושים הקודמים ? תודה

  השב
 • 12:05, 21 במרץ 2012

  שלום רב. לא ניתן לייעץ מבלי לראות את המסמכים וללמוד את הנושא. לידעתך ובהקשר זה שונה לאחרונה חוק המכר אשר קובע כעת תקופת גרייס של 60 ימים בלבד כאשר במידה והאיחור עובר את אותם 60 הימים הנ"ל יש לשלם גם עבור אותם 60 הימים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.