מכירת דירת מגורים ע"י כונס נכסים - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • גלית

  נשלח ע"יגלית 19:28, 14 במרץ 2012

  שלום רב, במסגרת הליכי גירושין, מינה ביהמ"ש את עוה"ד הצדדים להיות כונסי נכסים למכירת דירת המגורים. הנכס רשום בשווה בין בני הזוג. כל אחד מבני הזוג נתן הצעה לרכישת מחצית הזכויות וחזר בו, לפיכך החליטו הכונסים לפרסם את הנכס ומלכור בכינוס לצד ג'. שאלתי היא: מה קורה אם אין הצעות המוגשות לכונס לרכישת דירת המגורים עד לתאריך סיום המכרז? מה הסעדים העומדים לרשות כל אחד מהצדדים? האם הכונס חייב ללכת לסיבוב שני? האם יש אפשרות למכור את הכנס מחוץ לכינוס, בכפוף לקבלת הסכמת הכונס?

  השב
 • 10:59, 21 במרץ 2012

  שלום רב. כעקרון כונס הנכסים משמש כפקיד בית המשפט ונותן לו דין וחשבון ו/או עליו לבקש את אישורו לכל פעולה שברצונו לבצע. המכירה מתבצעת בכפוף להערכת שמאי, ולאישור בית המשפט.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.