רישום צוואה - העברת בעלות - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • ירון

  נשלח ע"יירון 22:38, 21 במרץ 2012

  שלום הורי נפטרו ובבעלותם הייתה דירה שלא רשומה בפנקס הבתים המשותפים (יש גוש וחלקה אין תת חלקה) כעת הוצאנו צו קיום צוואה ואנו מעוניינים להעביר את הדירה על שם היורשים- האם זה בעייתי כיוון שהדירה לא רשומה עדיין בפנקס הבתים המשותפים? אנו מעוניינים למכור את הבית- האם לא נוכל למכור עד שיעבור על שמנו ועד שיירשם בפנקס הבתים המשותפים? תודה רבה

  השב
 • 11:51, 25 במרץ 2012

  שלום רב. חסרים לי פרטים בשאלתך כגון היכן מתנהל הרישום של הנכס האם יש חברה משכנת, האם הנכס רשום במינהל ועוד. כעקרון אי רישום אינו מונע את המכירה. אולם עליכם לפעול להעברת הזכויות בגורם המנהל את הרישום אצלו בין אם המדובר בחברה המשכנת ו/או במינהל.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.