• אהובה

  נשלח ע"יאהובה 23:18, 27 במרץ 2012

  שלוםשאלתי היא: אני גרה בדירה בת 4 קומות ללא עמודים הדיירת מקומה רביעית החליטה על דעת עצמה וללא ישיבת וועד מה שנקרא שהיא רוצה לעשות זפת רק בצד שלה שמעליה ולא שיתפה את שאר הדיירים בהחלטה. אני גרה בדירה מתחתיה וכרגע היא דורשת לאחר שעשתה את הזפת רק בצד שמעליה ללא הצד השני היא דורשת שאשלם עבור הזפת. קומה ראשונה זאת דירת עמידר וקומה שניה בעל הדירה בבית אבות אני גרה בקומה שלישית כך שהיא דורשת רק ממני לשלם לה למרות שהיא חילקה זאת לארבעה האם אני חייבת להשתתף בתשלום זה? והאם היא יכולה לתבוע אותי? אודה לכם אם תענו לי בהקדם תודה אהובה

  השב
 • 12:53, 29 במרץ 2012

  שלום רב. ככל שאין לכם תקנון מוסכם הקובע והמסדיר את חלוקת ההוצאות הרי שהחוק והתקנון המצוי קובעים כי בעל דירה חייב להשתתף בהוצאות הדרושות להחזקתו התקינה ולניהולו של הרכוש המשותף ולהבטחת השירותים המחוייבים על פי דין או המקובלים על פי הנוהג לפי יחס שטח רצפת דירתו אל שטח הרצפה של כל הדירות שבבית המשותף.בכל מקרה ההחלטה צרכיה להיות של הוועד של הבניין. ככל שהשכנה סבורה שעמדה לה הזכות לשפץ עליה לדרוש את השבת ההוצאות ככל שמגיע לה מהוועד.

  תגובה
 • 19:51, 29 במרץ 2012

  בכל התשובות הבנתי אבל אין וועד בבניין ואציין שוב כי הזיפות הוא לא על כל שטח הגג אלא על צד אחד בלבד של הדיירים בכניסה..
  אודה לך אם תחזיר לי תשובה בהקדם

  תודה אהובה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.