מס רכישה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • רון

  נשלח ע"ירון 18:33, 28 במרץ 2012

  אנחנו 2 משפחות צעירות. מציעים לנו דירת 8 חדרים (מחולקת פיזית ל-2 דירות, אולם החלוקה לא נרשמה בטאבו) במחיר 2300000 ש"ח. אם נקנה כולנו את הדירה הזאת - 4 קונים (בעל ואשה בעל ואשה) כמה מס רכישה תשלם כל משפחה? תודה רון

  השב
 • 12:48, 29 במרץ 2012

  שלום רב. קשה מאוד לתת תשובה לשאלתך. יש הרבה משתנים לא ידועים. השאלה היא למעשה כיצד רשויות המסים יראו ביחדיה כאחת או שתיים ולשם כך יש לבחון את המבחנים השונים שהתגבשו על המקרה שלכם ולאור הנסיבות. משמעות חשובה לבחינת הסוגיה היא מה כוונת הצדדים וכיצד זה ינוסח בהסכם המכר האם כמכירת דירה אחת או כשתי דירות. מוצע לכם לפנות לייעוץ משפטי בטרם הרכישה. לא למותר לציין כי קיימת בעיה עם חלוקה שלא על פי דין.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.