ירושה אחרי מכירת דירה? - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • צבי

  נשלח ע"יצבי 15:55, 10 באפריל 2012

  ברשותי דירה 140 מ' כ- 15 שנה. יש לי דוד שנפטר לפני כשנה והשאיר 2 דירות ירושה לאחים ולאחיינים . 2 הדירות נמסרו למכירה דרך עו"ד . לפני כחודשיים נמכרה דירה אחת והשניה בשלבי מכירה. השאלה האם אני חייב לשלם מס.כלשהוא על סכום כסף שקיבלתי מדירה ראשונה ועל הכסף שאקבל מדירה שניה. יש לציין שהירושה חולקה בין 35 איש . האם כל יורש חייב לשלם את חלקו במס ? האם במידה ואני מוכר את הדירה שאני חי בה היום אני משלם מס ? תודה מראש תודה רבה מראש וחג שמח - צבי

  השב
 • 10:14, 12 באפריל 2012

  שלום רב ומועדים לשמחה

  צבי שלום רב. שאלתך נוגעת לשאלה מהותית ומרכזית בכל עסקה והיא תכנון המס. על מנת להשיב לשאלתך יש לבחון את העובדות לעומק ובכלל זה לברר את הפטורים שהתבקשו ככל שהתבקשו, את החלקים הנמכרים ועוד. מוצע לך לפנות לעוה"ד שעוסק במכירה ולקבל את המידע ממנו עוד בטרם המכירה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.