עזרה דחופה בבקשה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • ירון

  נשלח ע"יירון 16:52, 10 באפריל 2012

  שלום אני מעוניין לרכוש דירה. הוצאתי נסח טאבו ורשום שהבעלים הוא קרן קיימת לישראל והמוכר הוא חוכר. בנסח רשום תאריך סיום חכירה בשנת 2018 ולא כתוב שאין הגבלה בהעברה. מה זה אומר שאם אני קונה ממנו את הנכס בשנת 2018 אני אצטרך לשלם משהו למינהל? או שהמוכר צריך כבר עכשיו לדאוג להארכת התקופה ולשלם מה שצריך? והאם עדיף שזה יעשה לפני חתימת החוזה? תודה רבה

  השב
 • 10:28, 12 באפריל 2012

  שלום רב ומועדים לשמחה

  מבלי להכינס לפרטים, בהעדר ידיעה על הנכס ו/או הזכויות הרשומות, הסכם החכירה במגזר העירוני הינו ל-‎49 שנים. הסכם החכירה ניתן להארכה בכפוף להיוון/דמי חכירה. יש לבחון את הבטי המיסוי. מי נושא בתשלום הינו נתון מסחרי כלכלי שיש לקחת בחשבון בעת הקניה ולהסדיר בין הצדדים. מוצע לבצע בדיקות מקיפות במינהל לגבי כל ההשלכות והכרוך בהארכת ההסכם בטרם ההתקשרות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.