שיפוץ גם במושכר - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • דקל

  נשלח ע"ידקל 23:06, 15 באפריל 2012

  שלום אני גרה ביחידת דיור של בית פרטי. בעלת הדירה מעוניינת לשפץ את ביתה ודורשת ממני להיות נוכחת בשיפוץ שיערך גם בדירתי. האם אני חייבת להסכים? האם על פי חוק היא צריכה לפצות אותי על זמני, הפסד שעות עבודה? (שאשהה ואהיה מנוטרלת), או הגבלתי מבחינת מים (כשיוחלפו צינורות המיים)? או בכלל הלכלוך, הרעש והאי נוחות למשך 4 חודשים? מה עושים במקרה שכזה?

  השב
 • 15:34, 16 באפריל 2012

  שלום רב. יש לבחון את הסכם השכירות ביניכם ולבחון מה נקבע שם לעניין השיפוץ ככל שנקבע. הוראות החוק קובעות כי המשכיר חייב לאפשר לשוכר להשתמש במושכר במשך תקופת השכירות לפי המוסכם בין הצדדים ללא הפרעה מצדו או מטעמו. ככל שלא הוסכם מראש על השיפוץ הרי שביצועו עלול להחשב כהפרה של הסכם השכירות ומכאן עומדים לרשותך כל הסעדים הקבועים בחוק ובכלל זה הזכות לבטל את ההסכם ולתבוע פיצויים.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.