חוזה שכירות - עזרה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • גליה

  נשלח ע"יגליה 23:32, 15 באפריל 2012

  שלום רב בתי חתמה על חוזה שכירות מול משכיר דירה אצל עו"ד. היא ביקשה ממני לחתום על כתב ערבות והסכמתי. כשהגעתי לחתום העו"ד החתים אותי גם על כתב ערבות המצורף לחוזה וגם על שטר בטחון (ע"ס 30,000 ש"ח) האם היה עליי באמת לחתום על שניהם? האם לא מספיק כתב הערבות? ומה ההבדל ביניהם? תודה רבה

  השב
 • 15:48, 16 באפריל 2012

  שלום רב. שטר חוב וכתב ערבות מהווים בטוחות להבטחת חיובים. סוג הבטוחות והיקפן מהווה נושא מסחרי שהצדדים להסכם צריכים להסכים עליו לפני החתימה. לאחר שאמרנו זאת ובעקרון ההבדל המהותי בין השניים הוא שאת שטר הבטחון, במקרה של קיום התנאים להציגו לפרעון, ניתן להגיש למימוש מיידי בלשכת ההוצאה לפועל בעוד שלצורך מימוש הערבות יש לעתור תחילה לבית המשפט.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.