• אביבה

  נשלח ע"יאביבה 22:26, 21 באפריל 2012

  שלום לבעלי ולי דירות מלפני הנישואין אשר רשומות על שם כל אחד מאיתנו בנפרד. כעת ברצוננו לקנות דירה גדולה יותר ובשלב הראשון, למכור את הדירה שעל שם בעלי. האם לזכותינו פטור ממס שבח עבור כל דירה בנפרד? במידה ונמכור את שתי הדירות לצורך מכירת דירה שלישית האם אנו זכאים לפטור ממס שבח עבור שניהן? תודה רבה אביבה

  השב
 • 16:36, 22 באפריל 2012

  שלום רב

  הנושא מורכב ומצריך תכנון מס מעמיק ולכן מוצע ומומלץ לפנות לעו"ד לסיוע וליווי של העסקה, לפני עריכתה. לאחר שאמרנו זאת ומבלי להכנס לפרטי המקרה הספציפי אשר פרטיו לא לפנינו, הרי שכל מכירה ע"י בני זוג, אלא אם הם חיים בנפרד, תיחשב כאילו נמכרה ע"י בן הזוג השני, שכן האישה ובן זוגה הינם בגדר "מוכר אחד".

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.