מכירת נכס כאשר יש הערה בנסח:"יורש אחר יורש" - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אנונימית

  נשלח ע"יאנונימית 07:56, 23 באפריל 2012

  בצוואת אימי שהורישה לי קרקע, נרשם שיחול סעיף 41 ו-42 לחוק הירושה, ויהיה יורש אחר יורש. בצוואה נכתב: לי ואח"כ לצאצאי. אני עדיין רווקה בת 25 ואין לי צאצאים. אני מעונינת למכור את ירושתי בקרקע. קיבלתי מידע כי מותר לי , כיורשת הראשונה, לעשות הכל בנכס-אפילו למכור. שאלתי היא: בטאבו רשומה בעלותי בקרקע כ:"ירושה על פי צוואה עם תנאים" + הערה בנסח: "יורש אחר יורש". לאור זה, אם אמכור כפי שאני מעוניינת (הרי זה נכס מקרקעין ולא מטלטלין) האם זה אצליח להלשים את המכירה. האם ההליך לא ייתקע/ייעצר בשלב העברת הזכויות לצדדים שלישיים על ידי הטאבו? במטלטלין, אין כזו בעיה. למשל: כסף או רכב. אבל במקרקעין יש את הטאבו וההערות בנסח. האם לא תהיה לי בעיה למכור את הקרקע הזו? תודה מראש (הקרקע שווה בסך הכל כ- 10,000 ש"ח לכל היותר). יורשת

  השב
 • 16:34, 23 באפריל 2012

  שלום רב

  בהתאם להוראות חוק הירושה היורש הראשון זכאי לעשות בירושה שקיבל ככל העולה על רוחו, והיורש השני יזכה במה שהותיר הראשון. באשר לפרוצידורה של מחיקת ההערה, בעקבות מכירה, מוצע לך לפנות ללשכת רישום המקרקעין הרלוונטית ולהסתייע במידע שניתן לפונים, גם טלופנית.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.