חובת פיצול מד מים משותף - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • ארז ליאור

  נשלח ע"יארז ליאור 18:27, 30 באפריל 2012

  בבנין שלנו מד מים משותף מיום היווסדו. הצריכה הינה משותפת ומחולקת לפי נוסחת מי אביבים (שטח ומס' נפשות). לאחרונה קיבלנו מכתב מחברת מי אביבים הדורש במפגיע פיצול מד המים המשותף והקמת מדי מים דירתיים נפרדים. שאלתי היא האם אכן ניתן לחייב אותנו לעשות זאת? העלויות הינן גבוהות מאד ורב הדיירים מעונינים להמשיך בצריכה המשותפת ולא להשקיע אלפי שקלים בפתיחת רצפות וחיבור צנרת. האם חברת מי אביבים יכולה לקנוס אותנו אם לא נפריד את מד המים המשותף? תודה.

  השב
 • 10:15, 1 במאי 2012

  שלום רב. שאלתך אינה מעניינו של פורום זה. לאחר שאמרנו זאת, מי אביבים כפופה לחוק. בין היתר מחייבים אותם כללי תאגידי מים וביוב ואין היא רשאית לפעול על דעת עצמה. יש לבחון את דרישותיה בהתאם לכללים הנ"ל. בהצלחה.

  תגובה
 • 23:11, 15 במאי 2012

  גם אני קבלתי הודעה כזו ובררתי עם התאגיד העירוני, ולדעתם הם מחלקים את המים לפי הכמות שעברה בשעון של העיריה, כלומר כפי שנהגו עד כה. לא ניתן לחייב את כל הבית להחליף שעונים ולא ניתן לחייב מעל הכמות בפעול. ההודעה בעירי ולדעתי גם בת"א מכוונת בעיקר לבתים שבחלק מהדירות יש שעון משוייך ובחלק לא. במקרה זה זכאי התאגיד לחייב דייר שאין לו שעון ב- 20 מ"ק לחודש! בתנאי כמובן שכלל החיוב לא יעלה על הכמות הכללית

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.