יפוי כח מהשוכר למשכיר - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • גיל

  נשלח ע"יגיל 16:40, 5 במאי 2012

  אני עומד להשכיר דירה וחושש ממצב בו השוכר יפסיק לשלם. מידיעתי, למעט ערבות בנקאית כל דרך הגנה אחרת לוקחת המון זמן למימוש וגם לא מחייבים את השוכר לשלם. חשבתי על דרך אחרת. ניתוק מים וחשמל. למיטב ידיעתי אני לא רשאי לנתק. האם אני יכול למצוא פתרון למגבלה זו ע"י החתמת השוכר על יפוי כח בלתי חוזר שיאפשר לי לבצע ניתוקים אלה ? צריך לחתום על זה בפני עו"ד או שאין צורך ? תודה

  השב
 • 11:55, 6 במאי 2012

  שלום רב. המשמעות של ניתוק חשמל ומים היא עשיית דין עצמי. בתי המשפט דנו לא אחת בשאלה זו ולא אחת נקבע כי אין לנהוג בעשיית דין עצמי בניתוק החשמל למושכר כדי לאלץ את התובע לפנותו, במיוחד כאשר יש מחלוקת לגבי המשך זכותו של השוכר במושכר. ישנם לא מעט דרכים להבטיח את הפינוי ומוצע לך לפנות לעו"ד שיסייע לך בגיבוש הסכם שכירות מתאים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.