שינו בעלות בטאבו לאחר גירושים - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • shablul

  נשלח ע"יshablul 08:25, 6 במאי 2012

  שלום לפני כ6 שנים התגרשתי,במסגרת הסכם הגירושים הוחלט כי הדירה שברשותינו תעבור לבעלותי (תמורת תשלום של החלק היחסי שהשקיע).החוזה חתום ע'י עורך דין וא"כ גם אושר ע'י שופטת. בזמנו לא המשכתי את תהליך ההעברה בטאבו כך שהיום- למרות ההסכם- בטאבו הגרוש רשום כבעל חצי מהנכס. כיצד ניתן לשנות זאת באופן רשמי? עד כמה שידוע לי הוא אינו מודע לכך שהוא רשום עדיין בטאבו תודה מראש!

  השב
 • 11:33, 6 במאי 2012

  שלום רב. כעקרון העברת זכויות עפ"י פס"ד אגב גירושין אינה מכירה במקרקעין לצורכי חוק מיסוי מקרקעין ומכאן שאין צורך בהמצאת אישורי מס שבח ורכישה. מכאן שלצורך רישום הזכויות בלשכת רישום המקרקעין לא יהיה צורך בהמצאת אישורי מס אלה. כן תזדקקי לאישור עירייה, פסק הדין המקורי או העתק מאומתם כנדרש. מוצע לך לפנות במקביל ללשכת רישום המקרקעין הרלוונטית ולברר האם עמם האם יש טפסים מיוחדים נוספים שעליך להמציא לצורך רישום הזכויות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.