העברת נכס במתנה מאב לבת. - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • ישראל עוז

  נשלח ע"יישראל עוז 18:02, 7 במאי 2012

  שלום רב. ברשותי דירה ישנה שערכה 1250000 שח,רכשתי דירה חדשה ושילמתי עליה דמי מס רכישה.בהתנייה שאמכור את דירה 12 חודש לאחר קבלת הדירה החדשה מהקבלן.(ולפיכך חושבה כדירת יחיד) .באם אני אעביר במהלך 12 החודשים שלעיל,את דירתי הישנה ללא תמורה ( העברה בין יחיד לקרובו),הבנתי שיש הנחה במס רכישה בשעור-1\3 ממס רכישה.האם אני אשלם מס רכישה כלשהו.כי בכל מקרה דירתי הישנה פטורה ממס ל כ ל רוכש,כי היא נמצאת בערכה פחות מ 1420000 שח.כל זאת בנתונים שמקבל הנכס במתנה הוא מעל גיל 18 ואין ברשותו נכס נוסף. תודה מכל הלב.

  השב
 • 16:06, 10 במאי 2012

  שלום רב. הפורום אינו תחליף לייעוץ מס או משפטי אחר. לאחר שאמרנו זאת ובעיקרון מכירת זכות במקרקעין ללא-תמורה מיחיד לקרובו יהיו פטורים ממס שבח בתנאים הקבועים בחוק. מס רכישה במקרה זה יהיה 1/3 ממס הרכישה במכירה רגילה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.