אישור הג"א - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אריאל

  נשלח ע"יאריאל 20:19, 10 במאי 2012

  שלום, הגשתי בקשה לעיריה (חולון) לצורך הרחבת דירתי , הדירה נמצאת בבנין של 8 דיירים והחתמתי 75% מהדיירים כנדרש החוק. בהג"א באותו הזמן נתנו לי הסכם מילולי לשיפור מיגון. הפרוייקט עבר בוועדת העיריה אך כשבתי להגיש את הפרוייקט להג"א לפתע נדרשה בניית ממ"ד ובשום פנים אינם מוכנים לשיפור מיגון. הדירה נמצאת בקומה שניה בבנין דו קומתי ומהנדס הג"א דורש ממני להוריד שתי קירות בטון מהקומה השניה בניצב לבניין ובאורך של כ 3 מטר דבר שיחסום ויכלא חלון של שכנים שמתחתי (אחד מתוך 2 חלונות לאותו צד הבניין). האם ניתן לעקוף את סמכותו של המהנדס האחראי על האזור בהג"א? האם באמת אני מחוייב בבניית ממד אל אף ששכן לידי שביצע בנייה זהה קיבלת אישור לשיפור מיגון (בוצע לפני כ 6 שנים). במידה ואסכים לדרישות הג"א אצטרך לגשת לועדת העירייה מחדש ומכיוון שהפרוייקט החדש יהייה מטרד משמעותי לשכנים מתחתי הערייה יכולה לבקש ממני 100% חתימות דבר שכבר ידוע לי שלא אקבל. כלומר כרגע אני נמצא במצב שבמידה ואני נענע לדרישות הג"א אני יכול לשכוח מהבנייה. האם יש לי אפשרות לעקוף את המהנדס היחיד של הג"א במחוז? האם ניתן לתבוע את הג"א בבית דין ולגרום להם להסכים לשיפור מיגון? האם יש לי אפשרויות אחרות ? בתודה, אריק.

  השב
 • 09:46, 13 במאי 2012

  שלום רב. לצורך הוצאת היתר בניה יש צורך בקבלת אישור פיקוד העורף האחראי על קביעת דרישות וסטנדרטים בתחום המיגון.
  במקרים מסוימים ניתן לבקש אישור לשיפור מיגון קבע במקום בניית ממ"ד. לשם כך יש לשכנע את מהנדס המחוז בחוסר יכולת הייתכנות של הממ"ד. כעיקרון שיפור מיגון יתאפשר כאשר לא ניתן לבנות מיגון תקני במבנה עקב מגבלות הנדסיות בלבד. למידע ספציפי ו/או נוסף מוצע לך להיעזר באדריכל התוכנית שלך ו/או באפשרותך לפנות לפורום תכנון ובניה באתר.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.