האם אצטרך לשלם עמלת תיווך - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • שרי

  נשלח ע"ישרי 22:02, 11 במאי 2012

  לפני כשבוע פרסמתי ביד 2 את ביתי למכירה. ביום רביעי האחרון חתמתי חוזה בלעדיות עם מתווך של רימקס לתקופה של חצי שנה. יום אחרי שחתמתי חוזה התקשרו אלינו מהמודעה ביד 2 שפרסמתי לבוא לראות את הדירה מבלי שום קשר למתווך. האם במידה ותתקיים רכישה של הדירה אצטרך לשלם למתווך 2% והקונים גם ישלמו 2% למרות שלא הייתה פה כלל עבודה של המתווך שעדיין לא הספיק בכלל לעבוד על הנכס.

  השב
 • 10:22, 13 במאי 2012

  שלום רב. על מנת שניתן להשיב כראוי לשאלתך יש צורך לבחון את הסכם התיווך עליו הוחתמתם. כעקרון החוק קובע תנאי לזכאות לדמי תיווך ובין היתר כי המתווך יהיה הגורם היעיל להתקשרות. אומנם קיימת חזקה בחוק שקובעת כי במקרה של בלעדיות המתווך הוא הגורם היעיל אולם עליו להראות שביצע לפחות 2 פעולות שיווק כהגדרתן בתקנות על מנת שהחזקה תופעל.
  מציע לכם להעזר בעו"ד בהקדם, לפני שעניינכם יגרר למחוזות משפטיים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.