היתר בנייה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • ניר

  נשלח ע"יניר 11:55, 15 במאי 2012

  שלום, רכשתי דירה בבניין חדש בקומה 7. הקבלן קיבל היתרי בנייה בשלבים כלומר: 1/5/11 - היתר חפירות ויסודות 1/12/11 - היתר בנייה לקומה ראשונה. 1/3/12 - היתר בנייה עד קומה 7 (מתוך 9 ). בחוזה שנחתם מול הקבלן הוגדר " מועד המסירה - כ - 18 חודשים לאחר קבלת ההיתר" 2 שאלות: 1. ממתי נספרים 18 החודשים ? מהזמן שקיבל היתר בנייה לקומה הראשונה או מהמועד שיקבל היתר בנייה עבור כל הבניין. 2.לטעמי עורך הדין שניסח את החוזה התבלבל. מועד המסירה מציין 18 חודשים מקבלת ההיתר ולא קבלת היתר הבנייה. האם ניתן לפרש את "קבלת ההיתר" כקבלת היתר החפירות או לא? נא תשובתכם תודה

  השב
 • 16:49, 17 במאי 2012

  שלום רב. האם בכלל יש מחלוקת ביניכם לעניין הפרשנות? בכל מקרה המדובר בנושא של פרשנות להסכם. לצורך הגעה לפירוש המתאים שיש לתת למושג יש לבחון את אומד דעתם של הצדדים, כפי שהוא משתמע מתוך החוזה ומנסיבות העניין, ואולם אם אומד דעתם של הצדדים משתמע במפורש מלשון החוזה, יפורש החוזה בהתאם ללשונו. לאחר שאמרנו זאת, החוק קובע כי חוזה הניתן לפירושים שונים והיתה לאחד הצדדים לחוזה עדיפות בעיצוב תנאיו, פירוש נגדו עדיף על פירוש לטובתו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.