בית משותף - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • רפי

  נשלח ע"ירפי 09:19, 20 במאי 2012

  יש בבניין שלנו חניות ברכוש המשותף. מספר החניות נמוך ממספר הדיירים בבניין. האם דייר שיש לו מספר רכבים יכול להחנות את כל רכביו בחניות וע"י כך נמנע מדיירים אחרים לחנות שם? ראיתי באינטרנט שלא, ואני מבקש סיוע להפניה למקור משפטי בנושא. "כלל הוא, שבהיעדר החלטה אחרת, כאשר אין מקום לחניית כל המכוניות, הרי שכל הקודם זוכה. אולם קדימות זו אינה מעניקה את הזכות לתפוס את שטח החניה ולהחזיק בו ללא הגבלת זמן. החונה זכאי להשתמש בחניה באופן שלא ימנע מיתר דיירי הבניין לחנות בפרקי זמן אחרים כך גם כאשר לבעל דירה יש יותר ממכונית אחת ואין מקום חניה מספיק למכוניות הדיירים האחרים, אין אותו בעל דירה רשאי להחנות את שתי מכוניותיו בעת ובעונה אחת".

  השב
 • 18:05, 20 במאי 2012

  תנסה בהחלטות המפקח על הבתים המשותפים המתפרסמים באתר משרד המשפטים

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.