דירה במתנה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • יעקב

  נשלח ע"ייעקב 09:30, 24 במאי 2012

  אני מתכנן לתת לבתי, שאינה נשואה, דירה במתנה. אלו אמצעים, משפטיים ואחרים, עומדים לרשותי על מנת למנוע מצב בו בן זוג עתידי שלה, במקרה של פרידה, יקבל לידיו חלק מהדירה או תמורתה? (בהנחה שיסרבו לחתום על הסכם ממון קודם נישואיהם). האם ניתן להציב תנאים למתנה, לפיהם לבן זוג לא תהיה אםשרות לקבל חלק מהדירה? האם ניתן לרשום הערת אזהרה בטאבו בהקשר זה? האם קיימים אמצעים אחרים? יעקב

  השב
 • 11:24, 28 במאי 2012

  שלום רב. כעקרון אין מניעה לתת מתנה מותנת בתנאי ואף ניתן לרשום על כך הערה בלשכת רישום המקרקעין. לאחר שאמרנו זאת יש לדעת שלגבי זוגות הנישאים כעת חל הכלל הקובע כי אין בכריתת הנישואין או בקיומם כדי לפגוע בקניינם של בני הזוג או כדי להקנות לאחד מהם זכויות בנכסי השני. כמובן שגם האמור לעיל הינו בעקרון בלבד וישנם מקרים בהם הכלל לא יחול.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.