חוזה שלא ניתן לצד השני - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • איתמר

  נשלח ע"יאיתמר 11:07, 28 במאי 2012

  שלום לך.ברשותי נכס שאני משכיר 'בחתימת החוזה סוכם כי החוזה יישאר בידי עד שהשוכר יחתים ערבים ,במשך חצי שנה הוא לא עשה זאת ועכשיו שזה אמצע שנה וקשה למצוא שוכר אחר הוא רוצה לצאת בטענה שלא נתתי לו חוזה .1.חתימת חוזה (שהוא חתום )ללא נתינה לצד השני מחייבת אותו או שהוא יכול לבטל ומה המקור החוקי לתשובה.תודה

  השב
 • 12:06, 28 במאי 2012

  שלום רב. כעקרון ההסכם בתוקף גם אם הוא לא נמסר לצד השני. משאלתך עולה כי קיים תנאי בהסכם לפי הצד השני לא יקבל את ההסכם עד לחתימת הערבים, תנאי אשר לא התקיים, ולכאורה לאור האמור לעיל אי המצאת ההסכם אינה מהווה הפרה ולא מקנה לשוכר את זכות הביטול. לאחר שאמרנו זאת עולה בכלל זאלת תוקף הסעיף, שאלה שהצדדים יאלצו לברר בערכאות היה ולא יגיעו להסדר ביניהם.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.