מסי וועד בית - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • רוזה

  נשלח ע"ירוזה 10:20, 31 במאי 2012

  שלום רב, רציתי לשאול מה הדין של המקרה המפורט להלן: אדם מכר את ביתו ונזקפת לזכותו חלקו היחסי מהיתרה הכספית, ששילם למיסי וועד הבית לאורך השנים(החשבון הוא ביתרת זכות). האם הוא זכאי לקבל חזרה את חלקו היחסי ביתרה הכספית? תודה מראש

  השב
 • 15:59, 3 ביוני 2012

  שלום רב. קשה להשיב לשאלתך ללא בחינת עובדות המקרה לגופו של עניין. בעקרון ההסכם והוראותיו הן הקובעות בעניין זה. יש לבחון את התייחסות ההסכם לסעיף תשלומי הוועד.לאחר שאמרנו זאת בדר"כ בהסכמי מכר רשום כי המוכר יישא בתשלומים עד למועד המסירה וממועד זה ואילך הקונה. ככל שבהסכם שלך יש סעיף דומה הרי שהחבות שלך לשלם לוועד היא עד מועד המסירה ולא מעבר לכך ולכן את זכאית ליתרת הכספים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.