היתר בנייה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • יפה

  נשלח ע"ייפה 10:57, 31 במאי 2012

  שלום לכם שכן בסמיכות אלינו בנה את ביתו(גרעין הבית הוא קרוון ונוספה לו בנייה בשלד מתכת) ללא היתר בנייה מהמועצה. חלק ממכלול הבנייה נעשה בניגוד לתב"ע בישוב, כלומר: הגג המשופע מצופה ביריעות "פלסטיות" מכוערות ביותר דמויות בלוקים אפורים. על הגג הפונה אלינו בגובה עינינו ובמרחק 6 מ' מגינתנו ומחדר האורחים, השכן מיקם דוד עם קולטים ו- 6 מזגנים, וכל אלה גלויים. כמו כן, הוא מיקם ארובה של אח. ביקשנו מהשכן להסיר את המפגעים החמורים, אך שום דבר לא הועיל. פנינו למועצה, ולמרות הכל, הם העניקו לו היתר בנייה, בדיעבד, למרות שהבנייה היתה לא חוקית והטיפול במפגעים נעשה בצורה, שמסבה לנו נזק רב, נפשי וכלכלי. כדי לצאת ידי חובה, המועצה בקשה מהשכן להסתיר את המפגעים והוא בנה מספר מסתורי עץ מצופים באריחי הפלסטיק, מסביב לכל מפגע. יש לציין, שהגג כולל המסתורים המכוערים, צפויים לעבור בלייה קשה בחורפים גשומים וכל ה"זוועה" תהיה גלויה מול עינינו, מידי יום ביומו. מה אפשר לעשות במקרה כזה? האם ניתן לתבוע את המועצה על אופן ההתנהלות שלה ועל כך, שלא שמרה ושומרת על זכויותינו, כנפגעים וכניזוקים? כשאנו בנינו את ביתנו בישוב, ידענו שכל בית, שיבנה במגרש הסמוך אלינו יבנה עפ"י מפרט התב"ע, ושהמועצה תפעל עפ"י חוק לקיים את חוקי התב"ע. אם היינו יודעים מראש, שנמצא במצב כזה, לא היינו משקיעים את כספנו בבנייה בישוב זה? תודה על תשובתכם.

  השב
 • 16:02, 3 ביוני 2012

  שלום רב. מוצע לפנות לפורום תכנון ובנייה באתר.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.