חניות ברכוש המשותף - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • רפי

  נשלח ע"ירפי 11:07, 5 ביוני 2012

  אנו 10 דיירים בבניין. הקבלן בנה 6 חניות ברכוש המשותף. ועוד 4 מקורות מוצמדות לדירות. האם לדיירים להם הוצמדו החניות, יש זכאות לחנות בחניות ברכוש המשותף? אם כן (ובכך נמנעת מדיירים אחרים חניה), האם אין לקבלן אחריות לכך שלכל דירה תהיה אפשרות לחניה? תודה מראש!

  השב
 • 14:44, 7 ביוני 2012

  שלום רב. החניות שלא הוצמדו לדירות מהוות רכוש משותף וכל בעל דירה יכול לנצל ובלבד שהוא לא עושה שימוש בלעדי בחניה המונע שימוש מאחרים. באשר לקבלן, כעקרון יש הסכם והוראות ההסכם מחיבות. לאחר שאמרנו זאת צריך לבדוק מה אומרות הוראות התב"ע וההיתר ביחס להצמדת החניות ולבדוק האם אין חובה להצמיד לכל דירה חניה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.