שוכרים דירה ובעלת הבית רוצה לחזור לדירה. - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • אסתי

  נשלח ע"יאסתי 20:09, 6 ביוני 2012

  שלום! כמה שאלות בנושא. אני ובעלי לפני כמעט 8 חודש עברנו לדירה שכורה חתמנו לשנה עם אופציה לשנתיים. בעלת הדירה רוצה לחזור לגור בה כי יש לה בעיות אישיות עם הדירה שלה האחרת שהיא גרה בה. היא ביקשה מאיתנו לעזוב לפני הזמן של החוזה. אנחנו משלמים 3900 והיא מוכנה אם נעזוב לפני הזמן לפצות אותנו ב2000 ש"ח. 1 האם מותר לה להציב לנו את הסכום הפיצוי? ולא לתת לנו חודש מתנה כפיצוי? והאם מותר לה להציק ולהתקשר יומיים רצוף וכל שבוע כדי לדעת אם השכרנו? ואם נשאר עד סוף השנה הראשונה של החוזה לא מגיע לנו פיצוי שהיא מעזיבה אותנו? ועוד שאלה אם חתמנו לעוד שנה כאופציה מותר לנו להישאר עוד שנה או שצריכים לעזוב? תודה מראש

  השב
 • 20:11, 6 ביוני 2012

  שכחתי להזכיר שאנחנו עם תינוק ומאוד קשה לנו לעבור דירה התכוונו להישאר בדירה שלה עד שניקנה השאלה עם זה עוגמת נפש? לא שאני מחפשת לתבוע אבל לפחות לקבל חודש פיצוי?

  תגובה
 • 14:40, 7 ביוני 2012

  שלום רב.

  הוראות ההסכם ותנאיו מחיבות את הצדדים. ככל שהחלטתם לקבל את ההצעה של המשכיר הרי שיש שינוי להסכם. גובה הפיצוי הינו נושא מסחרי שיש לסגור בין הצדדים.

  תגובה
 • 17:51, 7 ביוני 2012

  ואם היא מסרבת לתת את גובה הפיצוי?
  ועוד שאלות ששאלתי בבקשה תענו גם עליהן

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.