הערת אזהרה - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • רועי

  נשלח ע"ירועי 17:08, 11 ביוני 2012

  שלום, בבעלותי דירה הרשומה בטאבו על שמי בלבד. ע"פ הסכם שהגעתי עם אחותי (לאחר מות הורינו), לאחותי יש 50% מהדירה. איננו רוצים להעביר במתנה כי יש מיסים על כך, לכן שאלתנו היא האם ניתן לרשום הערת אזהרה ע"פ הסכם ביננו לפיו על אף הרישום יש לאחותי 50% בדירה ואני לא יכול למכור אותה ללא הסכמתה? כמו"כ, במידה וניתן לעשות זאת האם הערה זו מחייבת גם את יורשיי? תודה רבה.

  השב
 • 11:06, 14 ביוני 2012

  רועי שלום רב. החוק מאפשר רישום של הערה לפיה עשיית עסקה בידי בעל המקרקעין או בעל זכות במקרקעין מותנית על פי התחייבות בכתב של בעל הזכות בהסכמתו של צד שלישי.

  באשר להסכם. ככל שנחתם הסכם ההסכם מחייב את הצדדים. העסקה מסתיימת ברישום. לרישום יש משמעויות רבות. הרישום בלשכת רישום המקרקעין מחייב את כל העולם.
  למותר לציין שככל שנעשתה עסקה יש לדווח עליה ולשלם את המסים על פי כל דין, ככל שחלים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.