"סחיטה" בשל רצון להוספת מרפסת - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • שני שט

  נשלח ע"ישני שט 01:45, 22 ביוני 2012

  שלום רב, קנינו בית בבנין די ישן שרוב הדיירים בו הוסיפו מרפסת באופן מרוכז לפני כ 12 שנה. הדירה שקנינו ללא מרפסת . הדייר מתחתינו בנה גג מאלומיניום כי לא רצה להישאר חשוף (היה מסוכסך עם בעל הדירה שקנינו ברמות קשות). כעת שאנו רוצים להוסיף מרפסת הוא טען שהוא רוצה שנשלם על הגג בסך 5000 ש"ח שבנה ופיצוי כתוצאה פגיעה באיכות החיים שלו בזמן שבונים את המרפסת (אבק, חשמל שהוא צריך להדליק מזגן ), כעת הוא מבקש 10,000 על הכל!! אם לא, הוא לא מאשר לנו להשלים את המרפסת שכן נדרש אישורו כי צריך להעמיד עמודים מתוך הבית שלו כדי להשלים את המרפסת. הקבלן הבונה הציע שיטה שלא נדרש להכנס לדייר מלמטה עם עמודים אבל יש בעיה- הדייר מלמטה כשהוסיף את הגג, הוא עלה גבוה מידי עם הגובה ופלש מעבר לקורה שלנו ב 15-20 ס"מ ולכן גם את השיטה הזו אנחנו לא יכולים לעשות. מה ניתן לעשות? תודה רבה.

  השב
 • 11:34, 24 ביוני 2012

  שלום רב. המדובר בסכסוך בין שכנים. מוצע לפנות לעו"ד שיסייע לכם. לאחר שאמרנו זאת וכעקרון לצורך הרחבה אין צורך בקבלת הסכמת 100%. במקרה של מחלוקת ו/או התנגדות לרבות בנושא הפיצוי ניתן לפנות למפקחת על הרישום בתביעה. באשר לחריגות בניה של השכן ניתן לפעול בהליכים מתאימים גם במקרה זה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.