תמ"א 38 וחנייה רשומה בטאבו - פורום מקרקעין

שאלה חדשה
 • רותי

  נשלח ע"ירותי 00:16, 5 ביולי 2012

  שלום בבעלותי דירה בבניין בן 6 דירות במרכז הארץ רק ברשותי יש חנייה רשומה בטאבו בשטח של 24 מ"ר -שטח של שתי חניות. שאר הדיירים חונים בין עמודי הבניין בשיטת "כל הקודם זזוכה" לאחרונה פנה יזם + עורך דים לדיירי הבניין בהצעה לפתוח בהליך של תמ"א 38 עם הצעה של תוספת ממ"ד ,מרפסת שמש ןחנייה בודדת ואף שרטט תוכניות על פיהן לכל דירה (כולל דירתי) תהייה חנייה אחת. למעשה הם מבקשים להפקיע ממני חלק מהחנייה שרשומה על שמי בטאבו שבגינה כמובן שילמתי במיטב כספי. כמובן ששאר הדיירים משודרגים בכך שהם מקבלים חנייה מסודרת ואילו אני נדרשת לוותר על חלק ממגרש החנייה שלי. האם הדיירים שמהווים רוב יכולים לכפות עלי את רצונם לוותר על חלק משחט החנייה הפרטי שלי וכ"כ איזה פיצוי אני אמורה לקבל בכך שלמעשה איני משודרגת כמו שאר הדיירים בחנייה שממילא יש לי בעלות עליה. תודה רותי

  השב
 • 14:31, 8 ביולי 2012

  הם לא יכולים לכפות עליך להפסיד את חנייתך.

  תגובה
 • 18:35, 10 ביולי 2012

  רותי שלום רב. כעקרון ההחלטות שבעלי הדירות יכולים לקבל נוגעות לבניה ברכוש המשותף, תוספות קומות הרחבות וכיוצ"ב. ככל שההחלטה שמתקבלת גורמת לפגיעה במקרקעין שבבעלותך על הצמוד עליהם זכותיך להתנגד למהלך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יגאל מירון

מנהל הפורום: עו"ד יגאל מירון

עו"ד המתמחה בדיני מקרקעין, בעל נסיון רב בעסקאות (מכר, שכירות, דירות, נכסים מסחריים), נושאי רישום (רי
למידע נוסף

053-9374068 חיוג
הודעה

רכישת או מכירת נכס - בית פרטי או בית משותף, טומנת בחובה בדיקות והרבה שאלות. זכרון דברים, משכנתא, נסח טאבו, מס שבח, מיסוי מקרקעין, הערת אזהרה, בטחונות, יפוי כח בלתי חוזר ובדיקות בעירייה הינן רק חלק מהן.  הפורום יעסוק גם בנושאי תכנון ובניה, היתרים ותכניות בנייה, התנגדויות, טיפול בהפקעות ונושאים נוספים.
התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.